Gmina Osiek Jasielski

Obchody Święta Chleba w Świerchowej

    23 września na terenie Gminy Osiek Jasielski odbyło się Święto Chleba, którego głównym organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich ze Świerchowej oraz Gmina Osiek Jasielski (Gminny Ośrodek Kultury). Wydarzenie to współfinansowane było z Małych Projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2009-2013 - „Kultywowanie miejscowych tradycji i zwyczajów drogą do aktywizacji lokalnej społeczności Gminy Osiek Jasielski”.

 zdjęcieUroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Osieku Jasielskim, podczas której ksiądz proboszcz poświęcił przyniesione przez Panie z KGW bochny chleba. Po mszy przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, w ludowych strojach, przy akompaniamencie kapeli braci Matuła z Brunar, wraz z zaproszonymi gośćmi, udali się do domu ludowego w Świerchowej.

 

Wójt Gminy Osiek Jasielski Pan Mariusz Pykosz powitał uroczyście wszystkich zebranych gości i podziękował rolnikom za tegoroczne plony. Rangę uroczystości podniósł swoją obecnością Pan Bogdan Rzońca Poseł na Sejm RP. Wśród gości pojawił się Pan Marek Stój Członek Zarządu Banku Spółdzielczego w Bieczu, ksiądz Jan Reczek oraz Pani Sylwia Twardzik Sekretarz Gminy Osiek Jasielski. Obecni byli również radni Gminy Osiek Jasielski.

 

Na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej we Świerchowej. Po części artystycznej odbyła się wspólna biesiada.

zdjęcie


zdjęcie

 


zdjęcie

 


zdjęcie

 


zdjęcie

 


zdjęcie