Gmina Osiek Jasielski

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 8 kwietnia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku Jasielskim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W turnieju wzięło udział łącznie 30 uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych z Zespołu Szkół Integracyjnych w Osieku Jasielskim, Zespołu Szkół Integracyjnych w Samoklęskach oraz Zespołu Szkół Integracyjnych w Zawadce Osieckiej.

Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, tj. kl. I-IV oraz kl. V-VIII. Rywalizację podzielono na dwa etapy. W pierwszej części przeprowadzono eliminacje pisemne, polegające na wypełnieniu testu jednokrotnego wyboru. Następnie jury wyłoniło finalistów, którzy odpowiadali na pytania otwarte. Pytania do turnieju opracowali członkowie jury eliminacji gminnych mł. bryg. Ireneusz Zagórski oraz asp. sztab. Andrzej Walczyk - funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Jaśle, w skład jury ponadto weszli Pan Daniel Socha – Prezes OG ZOSP RP w Osieku Jasielskim oraz Pan Józef Jurusik – Komendant Gminny ZOSP RP w Osieku Jasielskim.

Wyniki turnieju:

I grupa (kl. I-IV):

I miejsce Kacper Dziadosz

II miejsce Allan Moskal

III miejsce Aldona Opałka

 

II grupa (kl. V-VIII):

I miejsce Karolina Tarnowska

II miejsce Gabriela Stańczak

III miejsce Przemysław Jasina

 

Wszyscy uczestnicy turnieju  otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które ufundował
i wręczył Wójt Gminy Osiek Jasielski Pan Andrzej Stachurski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom a zwycięzcom życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.