Gmina Osiek Jasielski

Nagrody dla sportowców

Gmina Osiek Jasielski może poszczycić się utalentowanymi dziećmi i młodzieżą. Od poniedziałku mamy przyjemność prezentować na tym profilu osiągnięcia naszych młodych mieszkańców. W zeszłym tygodniu swój dzień mieli również sportowcy.
Przyjęta 29 kwietnia 2021 roku przez Radę Gminy Osiek Jasielski Uchwała Nr XXIX/205/2021 w sprawie ustanowienia oraz zasad przyznawania okresowych stypendiów sportowych i nagród dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe nadała Wójtowi uprawnienie do nagradzania sportowców. Po rozpatrzeniu trzech wniosków Uczniowskiego Klubu Sportowego „Akademia Judo Dębowiec” z dnia 27 maja 2021 roku Pan Wójt Andrzej Stachurski wydał decyzje o przyznaniu nagród pieniężnych trzem członkom wspomnianego Klubu. Wręczenie decyzji o przyznaniu nagród odbyło się 23 czerwca w urzędzie gminy.
Nagrodzeni zostali:
Julia Zagórska - zawodniczka Klubu od 2017 r. Przez ten czas trenuje i osiąga coraz większe sukcesy, reprezentując klub na matach w kraju i zagranicą. W 2018 r. brała udział w wielu zawodach, m.in. w Krośnie w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, gdzie zajęła 1 miejsce oraz w Bardejowie, gdzie również uplasowała się na 1 miejscu. W 2019 r. brała udział w International Judo League (8 turniejów), które ukończyła na 4 miejscu w swojej kategorii wagowej, a na 21 miejscu w ogólnej klasyfikacji wśród 2263 zawodników. W 2020 r. brała udział w zawodach na terenie kraju: 1) w Krakowie – II miejsce, 2) w Bochni – I miejsce, 3) w Kielcach – III miejsce, 4) w Jaśle – I miejsce. 
Lena Gunia - zawodniczka Klubu od 2016 r. Przez ten czas trenuje i osiąga coraz większe sukcesy, reprezentując klub na matach w kraju i zagranicą. W 2020 r. wystartowała w International Judo League oraz w zawodach na terenie kraju: 1) w Bochni – III miejsce, 2) w Kielcach – III miejsce. 
Mateusz Zagórski – zawodnik Klubu od 2017 r. Przez ten czas trenuje i osiąga coraz większe sukcesy, reprezentując klub na matach w kraju i zagranicą. Wystartował w International Judo League oraz w zawodach na terenie kraju: 1) w Krakowie – IV miejsce, 2) w Bochni – II miejsce, 3) w Kielcach – I miejsce, 4) w Jaśle – I miejsce. 
Nagrodzonym judokom gratulujemy wytrwałości w treningach, zdyscyplinowania oraz wspaniałych osiągnięć. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.