Gmina Osiek Jasielski

Ferie na wesoło w Gminie Osiek Jasielski 2013

Dzięki pomysłowi Pana Wójta Mariusza Pykosza, a także zaangażowaniu jego współpracowników, dzieci i młodzież z terenu naszej gminy, miały możliwość aktywnie i ciekawie spędzić tegoroczne ferie. 

W każdej miejscowości, w świetlicach wiejskich i szkołach, odbywały się zajęcia plastyczne, połączone z licznymi konkursami. W Samoklęskach dzieci rysowały, malowały, składały kwiatki z bibuły i papieru. W Świerchowej powstały okazałe Palmy Wielkanocne, 
a w Mrukowej i w Zawadce Osieckiej piękne pisanki, kartki i inne ozdoby związane ze zbliżającymi się świętami. Czytano bajki, nie zabrakło też gier i zabaw edukacyjnych.
Dużą popularnością cieszyły się zajęcia kulinarne, gdzie Panie z Kół Gospodyń Wiejskich pokazywały najmłodszym, iż gotowanie to prawdziwa zabawa, a efekt końcowy daje prawdziwą satysfakcję. Jako przykład posłużyć może wypiekanie ciasteczek walentynkowych w Osieku Jasielskim, gdzie nie dość, że objawiło się wiele talentów, ciastka były pyszne, to jeszcze dodatkowym bonusem była wróżba. Można było zjeść coś pysznego i dowiedzieć się co nas czeka w miłości.
W Załężu dzieci obejrzały prezentację multimedialną, poświęconą środowisku i jego ochronie, którą przeprowadził pracownik Magurskiego Parku Narodowego. W Pielgrzymce prowadzone były głównie zajęcia informatyczne, połączone z licznymi konkursami.
Jednak największą atrakcją okazał się kulig, po którym w bacówce, dzieci mogły zjeść coś ciepłego, a także nakarmić znajdujące się tam osiołki.
Młodzież brała udział w zajęciach sportowych, które oficjalnie zakończył Turniej o Puchar Wójta Gminy Osiek Jasielski w tenisie stołowym.. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a na najlepszych w swoich kategoriach wiekowych, czekały puchary, które osobiście wręczył Pan Wójt wraz z Panem Krzysztofem Pec, Skarbnikiem Gminy.
W czasie gdy toczyły się rozgrywki, w kuchni Panie z KGW, a także z Publicznej Biblioteki w Osieku Jasielskim, lepiły pierogi, gdyż ostatnim punktem „Wesołych Ferii” była uczta pierogowa.
W taki oto sposób przebiegły ferie w naszej gminie. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby przede wszystkim ci mniejsi mieszkańcy mogli czynnie i atrakcyjnie spędzić czas wolny.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto