Gmina Osiek Jasielski

Gminny konkurs KGW "Smaczne, bo swojskie- tradycyjne potrawy"

W sobotę 17.03.2012r. zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku Jasielskim konkurs kół gospodyń wiejskich pod hasłem ''Smaczne, bo swojskie- tradycyjne potrawy''. Konkurs został zorganizowany w ramach realizowanego przez Gminę Osiek Jasielski projektu pod nazwą ''Turystyka i kultura czynnikami rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy Osiek Jasielski''.

 

Na konkurs przygotowano 8 potraw regionalnych: zupa grzybowa z kluskami, kapusta z ziemniakami, gołąbki z tartymi ziemniakami, zupa z kolorowej fasoli, knedle ziemniaczane, gołąbki z grzybami, pierogi chłopskie i knysze. Potrawy oceniało jurry w następującym składzie: Grzegorz Komendarek-przewodniczący komisji, Małgorzata Osika (Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Jaśle), Ewa Piekarska (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach), Lidia Szarek (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osieku Jasielskim) i Marek Stój (dyrektor Banku Spółdzielczego w Dębowcu).

Potrawy przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich z: Mrukowej, Samoklęsk, Osieka Jasielskiego, Załęża, Zawadki Osieckiej, Świerchowej, Czekaja i Pielgrzymki.

Jurorzy przyznali pierwsze miejsce kołu gospodyń wiejskich ze Świerchowej (zupa grzybowa z kluskami). Drugie miejsce panie z koła gospodyń wiejskich z Zawadki Osieckiej ( kapusta z ziemniakami).Trzecie miejsce Osiek Jasielski (pierogi chłopskie).

Pozostałe koła otrzymały wróżnienia.

Dyplomy jak i nagrody rzeczowe wręczali: senator RP Alicja Zając, posłowie na Sejm RP Bogdan Rzońca i Stanisław Piotrowicz, wójt gminy Osiek Jasielski Mariusz Pykosz oraz Grzegorz Komendarek.

Na zakończenie imprezy Grzegorz Komendarek razem ze Zbigniewem Kurleto z Fundacji Szefów Kuchni przygotowali specjalny pokaz kulinarny.

foto

 

foto

foto

foto

foto

foto

foto

ffoto

foto

foto