Gmina Osiek Jasielski

Szkolenia Jednolity Plik Kontrolny

 

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jaśle serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT). Szkolenia skierowane są w szczególności do mikroprzedsiębiorców, którzy od stycznia 2018 r. dołączą do grona podatników objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

Szkolenia prowadzone będą w każdy wtorek listopada: 7, 14, 21 i 28 w siedzibie urzędu skarbowego przy ul. Staszica 3 w pok. 213 o godz. 800 i 1200.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach, proszone są dokonać rezerwacji na jeden z ośmiu wskazanych wyżej terminów, kontaktując się telefonicznie pod numerem 13 446 47 03 lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..gov.pl

Celem powyższych szkoleń będzie przybliżenie tematyki przekazywania ewidencji zakupu i sprzedaży w postaci elektronicznej (JPK_VAT). W Polsce Jednolity Plik Kontrolny wprowadzany jest stopniowo, objął już przedsiębiorców dużych, średnich i małych, a od 1 stycznia 2018 r. zostanie rozszerzony również na mikroprzedsiębiorców.

Mikroprzedsiębiorca objęty obowiązkiem JPK_VAT to firma składająca deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, zatrudniająca do 10 osób i osiągająca obrót roczny do 2 milionów euro, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze.

***

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Więcej na www.jpk.mf.gov.pl (link otwiera okno w serwisie zewnętrznym).

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w organizowanych dla Państwa szkoleniach.