Gmina Osiek Jasielski

Ogłoszenie

Mieszkańcy gminy - właściciele zwierząt!

W związku z upałami przypominamy o ustawowym obowiązku zapewnienia wszystkim zwierzętom domowym i gospodarskim odpowiednich warunków bytowych, w tym chroniących ich przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

 Każde zwierzę powinno mieć stały dostęp do wody oraz możliwość schronienia się w dzień przed promieniami słonecznymi i wysoką temperaturą w zacienionym miejscu.To trudny czas szczególnie dla psów trzymanych na uwięzi lub w kojcachDlatego pamiętać należy, że:

- uwięź nie może być krótsza niż 3 metry, nie może powodować u psa uszkodzeń ciała, cierpienia oraz ograniczać możliwość niezbędnego ruchu.

- pies nie może przebywać na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby,

- pies musi mieć stały dostęp do wody,

- pies musi mieć możliwość schronienia się w cieniu przed działaniem promieni słonecznych i wysokiej temperatury. Buda postawiona w  pełnym słońcu nie chroni psa przed upałem!

 

Zadbajmy o warunki, w jakich przebywają nasze zwierzęta i nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt w naszym otoczeniu. Każdy, kto zna przypadki nieodpowiedniego traktowania zwierząt, znęcania się nad nimi, powinien zgłosić to na Policję, ponieważ znęcanie się nad zwierzętami jesprzestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch

fghjnm