Gmina Osiek Jasielski

Laptopy dla uczniów klas IV szkół z terenu Gminy Osiek Jasielski

W dniu 23 października 2023 r. w Urzędzie Gminy w Osieku Jasielskim Pan Andrzej Stachurski Wójt Gminy Osiek Jasielski i Pani Aneta Jarecka Sekretarz Gminy Osiek Jasielski przekazali na własność uczniom klas IV szkół podstawowych z terenu Gminy Osiek Jasielski laptopy w ramach rządowego programu „Laptop dla Ucznia”. Przekazanie sprzętu nastąpiło na podstawie umów  przekazania zawartych między Gminą Osiek Jasielski a rodzicami uczniów.

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że co roku począwszy od 2023/2024 każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Uczniowie będą mogli korzystać z laptopów zarówno w szkole, jak i w domu.  Otrzymany w ramach programu laptop będzie służył uczniom w kolejnych etapach edukacji. Dzięki temu zyskają równy i łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów.

W roku szkolnym 2023/2024 laptopy marki HP ProBook 440 G9 w Gminie Osiek Jasielski otrzymało 44 czwartoklasistów, w tym :

Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim – 19 uczniów
Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Samoklęskach – 17 uczniów
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zawadce Osieckiej - 8 uczniów