Gmina Osiek Jasielski

Złote Gody i Gminny Dzień Seniora w Gminie Osiek Jasielski

„Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.” Z tej okazji w dniu 26 listopada 2022 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Osieku Jasielskim odbyła się  podniosła uroczystość połączona z Gminnym Dniem Seniora.

 Podczas uroczystości, wręczone zostały medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskie na wniosek Wójta Gminy,  w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Osiek Jasielski .

Uroczystość poprowadziła Pani Magdalena Gumienna podinspektor   Referatu Spraw Obywatelskich wraz z Urzędem Stanu Cywilnego Urzędu Gminy Osiek Jasielski, która przekazując życzenia i gratulacje parom, podkreśliła jak ważną sztuką jest wytrwać w miłości, kochać do końca, trwać przy sobie mimo przeciwności we wzajemnym szacunku i uznaniu.

 Uroczystego aktu dekoracji dokonał Pan Andrzej Stachurski Wójt Gminy Osiek Jasielski,  w asyście Pana Bogdana Rzońcy Europosła, Pana Piotra Rycerskiego Szefa Gabinetu Politycznego Wiceministra Jacka Sasina , Pana Adama Pawlusia Starosty Jasielskiego, Pana Piotra Wojdacza Przewodniczącego Rady Gminy Osiek Jasielski oraz Pani Anety Jareckiej Sekretarza Gminy Osiek Jasielski i Pani Małgorzaty Matuszyk Skarbnika Gminy.

 Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Przytoczył słowa św. Jana Pawła II o sile miłości, „która wszystko znosi, wszystko wybacza, wszystko przetrzyma i która nigdy nie zawiedzie”. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło symbolicznego toastu  oraz poczęstunku przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Wójt Gminy zwrócił się również do Seniorów, dziękując za pracę i miłość, ogromną wiedzę i doświadczenie w krzewieniu pięknych tradycji regionalnych, religijnych i patriotycznych naszego regionu.

Medalami „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE” zostały odznaczone:

3 pary z Osieka Jasielskiego

1 para z Załęża

4 pary z Zawadki Osieckiej

Wszystkim Jubilatom, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.